728 404 040

7. 2. 2023

Jak na půjčku se zástavou nemovitosti? Vše, co potřebujete vědět

půjčka se zástavou nemovitosti

Potřebujete větší obnos peněz, ale nemáte našetřeno? Jednou z účinných možností je půjčka se zástavou nemovitosti. Zjistěte, co obnáší nebankovní půjčka se zástavou, kolik si můžete půjčit, jaké jsou úroky a další podrobnosti. Vše užitečné najdete přehledně v tomto článku. 

 

Obsah článku

Co je to půjčka se zástavou nemovitosti?
Pro koho je půjčka s ručením nemovitosti?
Jakou nemovitostí můžete u půjčky ručit
Výhody úvěru se zástavou nemovitosti
Na co si dát u nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti pozor
7 důvodů, proč půjčku se zástavou nemovitosti od Mybony
Jak získat půjčku se zástavou nemovitosti ihned

 

Co je to půjčka se zástavou nemovitosti?

Půjčky se zástavou nemovitosti se hodně probírají v souvislosti s hypotékami. Protože u drtivé většiny úvěrů je zástavním právem zatížená přímo nemovitost, kterou kupujete. Ale při žádosti o půjčku s ručením nemovitostí můžete zastavit i jinou nemovitost. Rozdíl je, zda si půjčku se zástavou nemovitosti zařídíte u bankovní nebo nebankovní společnosti. 

Problém dnešní doby totiž je, že banka neposkytne úvěr úplně každému. Díky nebankovnímu úvěru se zástavou nemovitosti si však půjčit může skoro každý, protože průchodnost schválení je velmi vysoká

 

Vysvětlení pojmu nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti

Půjčka se zástavou nemovitosti je úvěr, po jehož podepsání vkládáte na katastr nemovitostí zástavu ve prospěch věřitele. Nebankovní půjčka se zástavou je prakticky stejná jako klasická hypotéka. Ale s tím zásadním rozdílem, že peníze nemusí výhradně sloužit k účelům souvisejícím s bydlením

Co to znamená v praxi? Díky nebankovní půjčce se zástavou nemusíte řešit dokládání faktur za opravy domu nebo podobné zbytečnosti. Půjčka se zástavou pro vás znamená svobodu při rozhodování, co za získané peníze pořídíte. Můžete si pohodlně opravit byt, dům, koupit novostavbu nebo cokoliv jiného, třeba vysněný automobil nebo dovolenou v Karibiku. 

 

Pro koho je půjčka s ručením nemovitosti?

Nebankovní úvěr se zástavou nemovitosti je tady pro každého, kdo nechce nebo nemůže dosáhnout na klasickou hypotéku nebo jiný spotřebitelský úvěr. To znamená pro lidi, kterým banka prostě nepůjčila. Může jít například o začínající podnikatele, lidi s úvěry po splatnosti nebo s negativním záznamem v registrech. 

Půjčka se zástavou nemovitosti vám tak umožní půjčit si i větší částky, které zrovna potřebujete. Nemusíte se tak doprošovat v bankách a dokládat nesmyslné dokumenty. 

 

Jakou nemovitostí můžete u půjčky ručit

Nejběžnější je ručit vlastní nemovitostí. Ale drtivá většina nebankovních firem specializujících se na půjčky se zástavou nemá problém s nemovitostmi ve vlastnictví třetí osoby. Ta ale musí dát písemný souhlas k půjčce se zástavou. 

Takže pokud máte čím ručit, můžete se spolehnout na to, že nemusíte dokládat měsíční příjem nebo účel úvěru. 

S takovou nebankovní půjčkou můžete ručit různými nemovitostmi. Ale má to několik podmínek:

  • Nemovitost musí být zapsaná v katastru nemovitostí. 
  • Nemovitost musí mít přidělené popisné nebo evidenční číslo. 
  • Nemovitost nesmí být zatížená věcným břemenem. 

Pokud potřebujete například půjčku se zástavou k získání kupované nemovitosti (chcete si koupit dům nebo byt), můžete touto nemovitostí také ručit. Kromě rodinných domů nebo bytů navíc můžete ručit například pozemkem nebo rekreačním objektem. 

úvěr ručený nemovitostí

 

Výhody úvěru se zástavou nemovitosti

Úvěry se zástavou nemovitosti mají řadu zajímavých výhod. Pojďme objevit ty nejlepší. 

 

Díky půjčce se zástavou nemovitosti dosáhnete na vysoké částky

Kupovat v dnešní době jakoukoliv nemovitost, to znamená značnou investici. S půjčkou se zástavou nemovitosti se vás nikdo neptá, na co peníze potřebujete. Ale zásadní je, že u kvalitních nebankovních společností si klidně půjčíte i 10 milionů korun. Je to zcela zásadní, protože pokud aspoň trochu sledujete realitní trh, moc dobře víte, kolik domy a byty stojí. 

 

Na půjčku s ručením nemovitosti dosáhne víc lidí

Pokud byste řešili klasickou hypotéku, je to běh na dlouhou trať. A kdo ví, jestli vám ji vůbec dají. Příkladem může být například živnostník s paušálem, kterému se základ pro úvěr nepočítá z celkového příjmu, ale pouze z výdělku, od kterého se odečítají náklady. A i když daný podnikatel nemá reálně téměř žádné náklady, na to banky často nedbají. Takže co má takový člověk dělat? 

Jednou z možností je právě nebankovní půjčka s ručením nemovitostí. A takových případů je mnohem víc. Půjčka s ručením nemovitosti je tak poměrně dostupným řešením téměř pro každého

 

Půjčka se zástavou nemovitosti projde rychle schválením

Pokud jste někdy slyšeli od známých, co obnáší řešení klasické hypotéky, možná vás to vyděsilo. Spousta papírování a návštěv bank, na které mnohdy není čas ani nálada. Půjčky se zástavou nemovitosti mají vysokou průchodnost schválení. 

To znamená, že nový dům nebo byt nemusí být jenom nesplnitelným snem ale skutečností. Každá solidní nebankovní společnost vám nabídne rychlé řešení vašich problémů. 

 

Půjčka se zástavou má pevnou úrokovou sazbu

Ekonomické krize střídají období klidu jako na běžícím pásu. Takže i když si u hypotéky domluvíte nějakou slušnou fixaci, za pár let může být všechno úplně jinak. A pokud máte rozpočet tak nějak napnutý, zvýšení úrokové sazby vás může hodně potrápit. 

Půjčka se zástavou nemovitosti znamená sama o sobě spolehlivé ručení. Proto bývají úrokové sazby nízké. A hlavně je úrok během celého období půjčky se zástavou stejný. Nic vás nemůže překvapit, i když půjčku se zástavou splácíte třeba 20 let. 

 

Z půjčky s ručením nemovitosti se můžete vyvázat

I když si vezmete nebankovní půjčku s ručením nemovitosti například na 25 let, neznamená to, že ji nemůžete dřív splatit. Naopak. Vždycky máte možnost předčasného splacení. To znamená, že pak máte ještě větší porci klidu. 

 

Půjčku se zástavou nemovitosti získáte i do 48 hodin

Potřebujete peníze hodně rychle? Třeba v případě, že máte možnost extra výhodné koupě? Na rychlost schválení půjčky se zástavou nemovitosti se můžete vždycky spolehnout. Například s firmou Mybony získáte peníze do 48 hodin, když splníte všechny požadavky. 

Žádná byrokracie nebo zbytečné chození po bankách a “doprošování” se úvěru. S půjčkou se zástavou nemovitosti je všechno jednodušší. 

 

Na co si dát u nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti pozor

Z půjček se zástavou nemovitostí nemusíte mít vůbec žádné obavy. Pravidla jsou vždycky předem daná a vy přesně víte, do čeho jdete. Co vám můžeme doporučit? K zařízení půjčky se zástavou nemovitosti si vždycky vyberte spolehlivého partnera, který už má něco za sebou. Tak získáte jistotu, že vše půjde podle plánů. 

Samozřejmě byste si měli dobře spočítat, jestli dokážete půjčku se zástavou nemovitosti splácet. Ale téměř vždy na webu firem najdete šikovnou kalkulačku, která vám ukáže výši splátek v dlouhodobém časovém období. 

 

7 důvodů, proč půjčku se zástavou nemovitosti od Mybony

  • Vysoká průchodnost schválení úvěr
  • Pevná úroková sazba
  • Finance do 48 hodin
  • Možnost předčasného splacení
  • Možnost refinancování
  • Anuitní splácení
  • Vše online z pohodlí domova

 

Jak získat půjčku se zástavou nemovitosti ihned

Sjednání půjčky se zástavou nemovitosti u Mybony je jednoduché, rychlé a naši specialisté Vám budou po celou dobu k dispozici, ať už máte jakékoliv otázky nebo potřebujete s čímkoliv pomoci.

Pokud půjčku se zástavou nemovitosti potřebujete ihned, jste na správném místě. 

 

Vyplňte formulář a získejte půjčku se zástavou nemovitosti na míru

Nevíte si rady?

zanechte váš kontakt a náš specialista se vám ozve do 24 hodin